YoYo'da

Akademik

eğitimler

İngilizce

Yabancı dil eğitiminin okul öncesinde verilmesinin amacı, çocukların kendi çevresi dışında yaşayan insanlar olduğunu, farklı kültürler ve farklı diller olduğunu görmeleri ve tanımalarıdır.

Robotik Kodlama

Kod öğrenmek, mesleğini daha iyi yapmasını sağlayabilir üstelik, yaşam kalitesini artırmak için çocuklara yol da gösterebilir. Düşünme becerilerini geliştirmek, problem çözmek ve yaratıcı düşünmek kod yazmayı öğrenerek gerçekleşebilir.

Cimnastik

Çocukların ritmik cimnastiğe başlama yaşı 2 ila 5 olarak tavsiye edilebilir. Bu yaştaki çocukların vücut esnekliklerinin gelişimleri daha çabuk olacağından, profesyonel sporcu olarak yetiştirilebilir ve yarışmalarda başarılı olabilirler.

Müzik

Yoyo Anaokulunda çocukların tüm gelişim alanlarına büyük ölçüde olumlu katkı sağlayan Müzik Eğitimi branş ders olarak verilmektedir. Müzik eğitiminin çocuk gelişimi için katkılarını şöyle sıralayabiliriz;

Çocuk Yogası

Yogada uygulanan duruşlar ile çocuklar, daha güçlü, esnek, dengeli bir bedene sahip olurlar. Bu duruşlar çocukların bağışıklık, dolaşım, sindirim, sinir ve solunum sistemlerinin gelişmesini ve daha sağlıklı olmalarını sağlar.

Zumba Kids

Derslerimiz çocukların yaşına ve sevebilecekleri müziklere göre orjinal zumba figürleriyle desteklenen özel koreografilerden oluşuyor.

Akıl Oyunları

Eğitim yanında yetenek geliştirici özellikleri ile dikkat çeken zeka oyunları, problem çözme ve analitik düşünme ile neden sonuç ilişkisi becerileri kazandırmaktadır. Çocuklar zeka oyunları oynayarak daha hızlı düşünen ve daha çabuk karar verebilen bireyler olmaktadır.

Drama

Drama eğitimi çocukların ezbere dayalı eğitimden çıkıp, hayal gücüne ve oyunlara dayalı bir şekilde eğitim almasını sağlar. Çocukların gelişimine çok hızlı bir şekilde katkı sağlamaktadır. Drama eğitiminin çocuğun gelişimi üzerine katkılarını şöyle sıralayabiliriz;

Satranç

Satranç çocuklarda motivasyonu yükselten, davranışların düzelmesine yardımcı olan, özgüveni ve katılımcılığı artıran; kolay öğrenilen ve her yaşa hitap eden bir spordur.