Kurucularımızdan

Yoyo Anaokulu; hızla değişen teknoloji ve bilgi çağına ayak uydurabilen çocuklar yetiştirebilmeyi kendine hedef alan, gözlem becerisi olan, sorgulayarak öğrenen ,sorumluluk sahibi bireyler yetiştiren bir okuldur.

Günümüz çocukları bizden farklı şekilde düşünme becerisine sahip ve teknolojinin içine doğan alfa Kuşağıdır. Dijital çağın getirilerinden biri olan dünya vatandaşlığı konusunda öngörülü davranarak, çocuklarımızın da dünya vatandaşı olarak yetişmesini arzulamaktayız. Bu sebeple eğitim müfredatımızı oluştururken kendilerini birey olarak ilk keşfettikleri yer olan anaokulu ortamında geleceğe hazırlayabilmelerini istiyoruz. Fütürist bakış açısıyla dizayn ettiğimiz eğitim modelimizde yer alan kültürlerarası eğitim programımızda hem çocuklarımızın dünyayı tanıyarak tüm kültürlere tüm yönleriyle hakim olmalarını sağlıyor hem de kültürlerarası değişim programı kapsamında zaman zaman okulumuzu ziyaret eden kişilerle okul ortamında bunu deneyimleme fırsatını oluşturuyoruz.

Çocuklarımızın akademik olarak gelişmesine olanak sağlarken aynı zamanda çocuk olarak kalmaları için  alan sağlıyor ve dengeli bir harmanlamayla eğitim sunuyoruz. Konusunda uzman eğitimcilerle birlikte hazırlamış olduğumuz STEP UP 10 eğitim modelimiz çocukların hem akademik olarak hem bilişsel olarak dengeli bir biçimde yılı tamamlamasına olanak sağlıyor ve basamak basamak ilerleyen bir yapıyla sağlam bir merdiven sitemi kullanıyoruz.

Biz çocuklarımızın, geleceğin çocukları olmasını sağlamak için çalışıyoruz. Düşünen, sorgulayan, haklarını bilen buna sahip çıkabilen, bireysel becerilerinin ön plana çıktığı, grup-ekip çalışması yatkınlığı olan, dili sadece bir ders olarak görmeyip, yaşamına kültürüyle iç içe olarak entegre edebilmiş bireyler yetiştirmek hedefiyle ilerliyoruz.

Okul öncesi eğitimin çocukların ilk yeşermeye başladığı yer olduğunun bilinciyle onlara devamı olmayan hayali bir yaşam sunmayıp, çocuklarımızın devam ettikleri eğitim kurumlarındaki eğitim yolculuğu için hazırlık yapıyor ve hayatta birçok alanda becerisinin gelişmesine ön ayak olarak eğitimde sürdürülebilir bir sistem oluşturuyoruz.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün izinden giderek vizyoner, çağdaş ve akılcı eğitim anlayışıyla ilerlediğimiz okulumuzda her yıl daha da gelişerek kendimizi çağa uygun bir düzeyde tutup eğitim kalitemizi yükseltmeye devam edeceğiz.

Bize güvendiğiniz için teşekkür ederiz.

 

Gözde Altıkardeş

Kurucu