HAKKIMIZDA

Videoyu oynat

Hikayemiz

Eğitimde 14 yıllık tecrübemizi Okul Öncesi Eğitim kurumu olarak devam ettiriyoruz. Akademik alandaki başarımızı bu alanda da sürdürmeyi hedefliyoruz. 3 – 6 yaş arası çocuklarınızın, kendi çevreleri dışında farklı kültürler olduğunun bilincine varmalarını, farklılıklara saygı duymalarını, başkalarının hakları olduğunu kavramalarını destekliyoruz. Aile değerlerinin, toplum ile birlikte yaşama kültürünün oluşmasının önemli olduğunu vurguluyoruz.
Öğrencilerimizin psikomotor, bilişsel, dil, sosyal ve özbakım gelişimlerini takip ederek, ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak ve öğrenci hakkında velisine en doğru bilgileri vermek için çalışıyoruz.
Öğrencilerimizi yaşama hazırlanmaları için uygun koşulların sağlandığı 1361 m2 kapalı ve 384 m2 Açık
alan üzerine kurulmuş YOYO ANAOKULU’nda çocuklarınız uzman ellerdedir.
YAŞAMA EMİN ADIMLARLA HAZIRLANIYORUZ.

Hakkımızda

Bursa Yoyo Anaokulu, anaokulu anlayışına çeşitli farklılıklar getirmiştir. Eğitimin en önemli ayaklarından biri okul öncesi eğitim dönemidir. Genellikle en kaliteli eğitimin üniversiteler tarafından yapılması beklenir anma temeli sağlam olmayan öğrenciler için bunu gerçekleştirmek neredeyse imkansızdır. Bizler Yoyo Anaokulu olarak bu hassasiyetin farkında olarak adımlarımızı attık. Çocuklar 6 yaşına kadar hafızasının %70 kapasitesini kullanabilir. Hem kalıcı bilgi sağlayan çalışmaların hem de hafızalarını daha güçlü kılacak faaliyetlerin 6 yaş altı çocuklarda sistematik olarak gerçekleşmesi gerekmektedir. Özel Yoyo Anaokulu tam zamanlı ve iki dilli okul öncesi eğitim veren bir kurumdur. Anaokulumuzda her çocuğun bireysel ilgi ve ihtiyaçları dikkate alınıp, çocuklarımızın ilgi alanlarını ve güçlü yanlarını keşfetmek çalışmalarımızın esas noktasını oluşturmaktadır. Anaokulumuzda çocuklarımızı bir dünya vatandaşı olarak yetiştirmek, kendi çevreleri ve kültürleri dışında farklı kültürler, diller, değişik özelliklere sahip insanlar olduğunu öğretmek, fiziksel ve zihinsel gelişimlerini desteklemek önemli amaçlarımızdandır. Kendine saygı ve özgüven gelişimini destekleyici, özenle yapılandırılmış bir ortamda keşfederek öğrenme ve araştırma yapmaları, belli tutum ve becerileri kazanmaları sağlanmaktadır. Çocuklarımızın iyi bir eğitim alması için rehber olacak öğretmenleri ve yanı sıra rehber koordinatörleri bulunmaktadır. Yabancı dil eğitmenleri de çocuklara kendi dilinde rehberlik sunmaktadır. Ayrıca uzman eğitimcilerimiz dil öğreniminin yanında çocukları, o ülkenin kültürü hakkında da bilgilendirmekte ve sadece bu uzmanlar çocuklarla ikinci dili (İngilizce) konuşmaktadır.
yoyo-bina
DSC02949
118398104_822851788253458_4269682174079443358_n

Vizyonumuz

YOYO ’da Vizyonumuz;
Çocukların bireysel ilgi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, çağdaş ve güncel eğitim programları ve kurumun kendi geliştirerek uyguladığı sorgulama temelli,
evrensel ve bilimsel temellere dayalı, sanat, spor ve kültürel çalışmaları önemseyen, teknoloji ve doğa kavramları ile eşit oranda bütünleşen, STEP UP 10 tabanlı bir eğitim anlayışını MEB Okul Öncesi Eğitim müfredatı ile entegreli şekilde uygulayan, Atatürk ilke ve inkılaplarının özünü benimsemiş aydın nesiller yetişmesi için çalışan bir kurum olmaktır.

Misyonumuz

YOYO’ da Öğrencilerimiz;

Kendilerini rahatça ifade edebilmeyi ve özgüven sahibi olabilmeyi hedefleten, sorgulamayı ve merak duygularını geliştiren, işbirlikçi ve paylaşımcı olmayı benimseten, kendilik algılarını geliştirmesini sağlayan, açık görüşlülüğü ve kendi haklarını korumayı ilke edindiren, doğaya ve çevreye karşı duyarlı olmayı öğreten, evrensel değerleri tanıtan kapsamlı ve kaliteli bir eğitim alırlar.